Przewodnik mobilny po Krakowie dla osób niepełnosprawnych

 

Osoby niepełnosprawne mieszkające w Krakowie i odwiedzające miasto w celach biznesowych lub turystycznych, mogą czerpać przydatne informacje z aplikacji mobilnej "Kraków dla niepełnosprawnych". Realizacja została stworzona przez firmę Amistad na zamówienie Urzędu Miasta Krakowa już niemal 2 lata temu, a obecnie została poszerzona o dwie, dodatkowe wersje językowe oraz nową trasę po Nowej Hucie.

Jest to rozbudowany i użyteczny przewodnik po najciekawszych miejscach Krakowa, z dołączonymi informacjami na temat dostępności obiektów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zawiera również informacje o udogodnieniach dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Atrakcje turystyczne zostały pogrupowane w dziewięć tras, stanowiących propozycję zwiedzania według konkretnego klucza. Wybraną trasą poprowadzi użytkownika ślad gps. Ulubione miejsca i trasy można przechowywać w prywatnym schowku (Planer).

W najnowszej wersji aplikacji jest także audioprzewodnik. Dzięki systemowi powiadomień o obiektach w pobliżu oraz automatycznemu odtwarzaniu audio, użytkownik może zwiedzać Kraków
i słuchać o jego zabytkach, nie wyciągając telefonu z kieszeni. Specjalnie dla osób z dysfunkcją wzroku, wersja audio została wprowadzona dla całej treści przewodnika.

 

Z myślą o osobach z dysfunkcją ruchu zamieszczono informacje o wypożyczalniach wózków inwalidzkich, o taksówkach dla osób niepełnosprawnych czy też o tym, gdzie osoby poruszające się na wózkach znajdą przystosowaną dla siebie toaletę, aptekę, sklep spożywczy. Każdy przyjezdny do Krakowa na pewno skorzysta z informacji o środkach transportu, o bazarach, parkingach strzeżonych, statkach wycieczkowych i wielu innych.

Aplikacja działa w trybie offline, tylko niektóre elementy, w tym aktualizacja danych, wymagają połączenia z Internetem. Dostępna jest w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, francuskiej i rosyjskiej na urządzenia mobilne z systemami: iOS, Android.

Można ją pobrać bezpłatnie tutaj:
https://itunes.apple.com/pl/app/krakow-dla-niepe-nosprawnych/id1110300415?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.krakowdlaniepelnosprawnych&hl=pl